Postele 160 x 200 cm

„Milenci se milujou, milenci se milujou…“ Ano, je pravda, že když se milujete, nemělo by být, co řešit. Jenomže když máte malý byt a přitom chcete být spolu a probouzet se společně, potom vyvstává problém, který lze vyřešit postelí o 160 centimetrech na šířku a 200 centimetrech na délku.

Klasická manželská postel představuje luxus, který si bohužel mnoho párů nemůže dovolit. Ať už jde o finanční nedostupnost nebo prostorovou, zkrátka a dobře se postel o velikosti 180 x 200 nebo větší nevejde do každé ložnice. Samozřejmě je ale nesmysl, abyste spali odděleně na patrové posteli nebo na gauči, protože i méně prostorné ložnice mohou většinou nabídnout dostatek prostoru pro postel o velikosti 160 x 200 centimetrů.

Abyste se pohodlně vedle sebe vyspali, za předpokladu, že se nebudete celou noc tulit nebo budete spát rozhádaní, potom je postel o rozměrech 160 x 200 centimetrů dostatečným prostorem, na kterém můžete sdílet své sny, myšlenky a kvalitní spánek.

Postel pro jednoho nebo pro dva?

Jistým způsobem by se dalo říct, že postel o velikosti 160 x 200 centimetrů je jeden a půl lůžko. Protože právě teď vyvstává ono neporozumění této velikosti, neboť mnoho lidí si myslí, že pro jedince je tato postel zbytečně velká a pro dva zase příliš malá. To ale není úplně tak pravda. Faktem je, že jednotlivec, který se rozhodne si dopřát takto velkou postel, může mít problém se sehnáním jednotné matrace. Dvě oddělené matrace pro jednoho člověka jsou na takové posteli nesmysl. Pokud si ovšem může do své ložnice takovou postel pořídit, potom jistě nemá problém s místem a v takovém případě je lepší volit postel 160 x 200 centimetrů bez úložného prostoru.

Takové postele vypadají mnohem elegantněji a mohou zároveň sloužit lépe svému účelu. Pro dva je tato postel dobrým řešením především tehdy, když ložnice není tak prostorná, aby se do ní vešla klasická manželská postel se skříněmi a dalšími nezbytnostmi. Pro dva postel 160 x 200 centimetrů bude pohodlně stačit a v případě volby postele s úložným prostorem, může posloužit i dalšímu účelu.

Materiál hraje roli

Aby byla dřevěná postel o rozměrech 160 x 200 centimetrů kvalitní, měli byste se zaměřit na masivní dřevo, které prochází mnoha úpravami a bývá pečlivě voleno. U takového dřeva se nesetkáte s problémy ani po estetické stránce, jako jsou suky, trhliny nebo nepravidelná struktura, ani po technické stránce, neboť dřevo je speciálně upravované a má tedy dlouhou životnost.

U dřevěné postele je rovněž výhodou to, že si můžete pořídit oddělené matrace, které půjdou vyměnit jednotlivě, nehledě na odlišný výběr tvrdosti a prodyšnosti každého člověka. Takové možnosti pozbudete v případě, že si vyberete postel čalouněnou. S ní bývá obecně jednoduší práce, dobře vypadá a obvykle bývá spojená s úložným prostorem pod matrací, do kterého se dostanete vyklopením matrace.

Vyměnit matrace u čalouněné postele sice nepůjdou, ale přesto lze volit postel rozdělnou na dvě menší matrace, která umožňuje dostat se do prostoru pod postelí oběma stranami a zároveň umožňuje každému vytvořit si v matraci vlastní dolík. Pro jednotlivce je samozřejmostí postel s jednou matrací. Dalším materiálem voleným na postele o rozměrech 160 x 200 centimetrů bývá kov, který dokáže okouzlit svou chladnou elegancí.

Ideál pro francouzskou přikrývku

Takto velké jeden a půl lůžko nabízí naprosto ideální podmínky pro zakoupení francouzské přikrývky. Jelikož postel nedosahuje velikosti klasické manželské postele, potom se vám nemůže stát, že byste si kradli francouzskou přikrývku. I po odkulení každého na svou polovinu, nechává přikrývka dostatečný prostor mezi vámi, kdy není napnutá a nedochází tak k větrání, popřípadě přetahování o tuto jednotnou přikrývku.