Masivní postele

Není dřevo jako dřevo. Dřevěné postele stále patří k nejoblíbenějším, i se svými výhodami a nevýhodami – dobře totiž vypadají, snadno se zakomponují do interiéru a perfektně se na nich spí. Málokdo chce ale za obyčejnou postel utratit jmění, proto volí sice dřevěnou postel, ale z nekvalitního materiálu. Dřevo, které není dobře vybrané a masivní, se může snadno kroutit, postupně jak dosychá, tak postel může praskat, samotná postel může mít trhliny, její vzhled je sice přírodní, ale suky či nepravidelnosti dřeva mohou kazit dojem.

Kdo šetří na posteli, šetří rovněž i na kvalitě svého spánku, což není pro zdraví dobré. Tím nejlepším, co si můžete dopřát, je postel z masivu, která bude ale dobře zvolená. Ne všechny postele, které mají u svého názvu připojené slovo masiv, z něho skutečně jsou. Poznáte to nejen na kvalitě dřeva, ale také na ceně, která je poměrně nízká, což neodpovídá nutnosti opracování opravdového masivu. Zaměřte se na kvalitu a poznejte to pravé po svá záda a svůj spánek.

Jak rozpoznat kvalitní masivní postel

Masiv jako takový je kvalitní dřevo, které prochází dlouhou řadou procedur, než je vůbec možné, aby se nastěhovalo k vám do ložnice. Předně je dobré vědět, odkud takové dřevo pochází. Samozřejmě je nejlepší volit to, co nabízí čeští výrobci, neboť víte, že dřevo není převážené a hlavně doopravdy víte, odkud je, což si v případě jiných výrobců nemůžete moc ověřit. Jde tedy o to, aby dřevo bylo certifikované a zároveň šel dohledat jeho původ.

Dalším aspektem je vzhled takto zvoleného dřeva, proto kvalitní masiv by měl být bez suků, bez nepravidelných struktur, trhlin či jiného poškození, které by v pozdějších momentech mohlo dělat rotyku. Kvalita dřeva rovněž ovlivňuje napadnutelnost dřeva různými houbami, červotoči či jinými živočichy nebo hmyzem, jež by dřevo mohli poškodit.

Masivní postel potom prochází dalšími úpravy, jako je moření nebo ochrana speciálním lakem. Díky tomu si můžete do své ložnice vybrat barevně takovou postel, která se vám tam hodí ke zbytku nábytku. Kromě kvalitní kulatiny tedy dřeva je dále velmi důležité to, jaká se používá spárovka na spojení jednotlivých kusů nábytku. Ta totiž hraje opravdu důležitou roli v kvalitě postele.

Typové určení masivních postelí

Masivní postele nevypadají sice jedna jako druhá, ale přesto u nich lze hledat jistou pravidelnost, se kterou je potřeba víceméně počítat. Především postel z masivu bývá jednoduchá, na pohled čistá a vzdušná. Jelikož masiv je opravdu přírodní materiál, postel vypadá rovněž „přírodně“. Obvykle má menší čelo, dále nízké bočnice s prostým roštem a stojí na čtyřech silných nohách.

I když je možné si nechat vyrobit masivní postel na míru s úložným prostorem, obvykle tyto postele úložný prostor, v takovém slova smyslu jako je šuplík nebo skříňka, nemají. Samozřejmě pod ně ale lze něco zasunout a odložit, což ale nevypadá moc vzhledně, nehledě na to, že se předměty zasunuté pod postel špatně vyndávají ven.

Ačkoliv takto masivní postele obyčejně vypadají, lze pořídit i typově naprosto odlišné postele, které budou rovněž z kvalitního masivu. Do svého domova můžete instalovat masivní manželské postele, jednolůžka nebo dokonce patrové variace.

Další dovybavení postele z masivu

Postel z masivu sama o sobě je v podstatě jenom rám. K ní je nutné pořídit ještě rošt, pokud není nabízen přímo s postelí. Matrace můžete pořizovat jednotlivě a to i v případě manželských postelí nebo na jeden a půl lůžkové postele a manželské postele aplikovat velkou jednu matraci. Zde dávejte pozor při výběru, protože sehnat jednu matraci, která bude vyhovovat oběma, není zase tak snadné.

Na postel z masivu potom patří rovněž ložní prádlo – struktura dřeva přitom vynikne v jednoduchých barvách povlečení, jako je bílá, krémová nebo šedá.