Postele boxspring

Inovace se nevyhne ani tradičnímu kusu nábytku z našich ložnic

Seznamte se s postelemi typu Boxspring, v mnoha ohledech jsou naprosto jedinečné. Kvalitní spánek už nebude jen fráze z magazínů, ale běžná realita. Užijete si pohodovou noc, při níž načerpáte spoustu energie do pracovního dne. A vlastně stačí jen málo. Takže v čem spočívá ten dokonalý zázrak?

Spojení více různých vrstev je moderním vynálezem, co šetří páteř a krční svalstvo

Postele Boxspring nabízí několikero vrstev, z nichž každá má svůj přesně stanovený účel. Dalším poznávacím znakem tohoto druhu postelí je, že jsou také velmi vysoké. To slibuje relaxaci prostě na jedničku. Vrchní část matrace (takzvaný topper) se sestává z takzvané paměťové pěny a nabídne i pratelný potah pro vyšší odolnost a trvanlivost. Pod ní je pak nosná matrace, která díky taštičkovým pružinám dobře rozloží váhu každého spáče. Opora pro bedra, ale i pro hlavu, za krkem už vás nikdy nemusí ani zabolet!

Spodní matrace je pak velmi tuhá a odolná, nabídne vrstvu pružin, které se pečlivě přizpůsobí konturám každého těla. Dlouholetá životnost je pak zajištěna díky masivnímu rámu. Deformace vrchní matrace je díky tomuto důmyslnému systému prakticky vyloučena, tedy samozřejmě při běžném využívání. Zatímco ještě před několika roky jste museli vyrazit do zahraničních hotelů, abyste měli podobný luxus přímo před sebou, dnes je celkem běžné si podobnou postel pořídit i do vlastní ložnice.

Po ortopedické stránce dokonalý kousek, páteř bude mít skvělou oporu

Boxspring je doslova komplexním lůžkem, na němž se dá zdravě relaxovat. Cenová relace těchto postelí navíc dnes už není nijak závratná, takže si můžete kontinentální postel podobného typu pořídit už za cenu odpovídající mimořádně kvalitní matraci. Móda, která se k nám rozšířila hlavně z Německa, má opravdu hodně co do sebe – když ji jednou vyzkoušíte, pravděpodobně už nebudete chtít spát na starém lůžku. Proč také, že?

Pečlivě promyšlená konstrukce s vynikajícím pružinovým rámem. Několik kvalitních vrstev, které si vzájemně dopřávají oporu – a ve výsledku ještě lépe podpoří celé vaše tělo. Není divu, že tahle technologie byla vždycky standardem pětihvězdičkových hotelů, kde se musí spát doslova jako na nebesích. Jednotlivé vrstvy do sebe zapadají jako dokonalé puzzle. Nezáleží na tom, jestli spíte raději na zádech nebo na boku, v každém případě se budete cítit skvěle. Rozložení tlaku je rovnoměrné v jakékoliv pozici, přitom je matrace velice tuhá a vzdušná. Že tohle není v žádném případě možné? Jednoduše, zkuste třeba nejprve v obchodě na vlastní kůži a uvidíte sami…

Celé lůžko podle vašich představ? To není jen nějaký sen

Kontinentální postele nebo též postele Boxspring si můžete kompletně přizpůsobit na míru svým představám a potřebám. Vlastně se to spíš očekává, finální cena se bude odvíjet teprve od toho, jaké materiály a typy provedení si vyberete. Skutečně královský požitek už tu nemusí být jen pro vyvolené, spánek vás od teď bude bavit, a navíc žádnou bolest zad už patrně dlouho nezažijete. Měkký polštář a peřina jsou sice jednička, ale abyste se opravdu skvěle vyspali, je tu třeba kvalitní postel – tak proč ne třeba právě ta kontinentální?

Šedesát až sedmdesát centimetrů vysoká matrace, láká vás něco takového? S těmito typy postelí se skvěle vyspíte klidně každý den. Výroba těchto postelí je ruční záležitost, nic z továrny, která by chrlila tisíce kusů každou směnu – a tomu odpovídá i řemeslná kvalita všech těchto produktů. V každém případě ale nezapomeňte na základní údržbu, větrání a vysávání je totiž nesmírně důležité u každého typu lůžkovin.