Manželské postele

Ve dvou se to táhne líp aneb postele pro dokonale odpočinutý pár

V dnešní době už nemusíte trpět na pérových matracích, ze kterých bolí záda. Trh totiž nabízí stovky variant, které uleví nejen páteři, ale zajistí i naprosto speciální odpočinek. Proč si neudělat dobře po namáhavém dnu v práci a nedopřát si skutečně dokonalou relaxaci na lůžku? Dnes už nejsou nutné žádné kompromisy, na jedničku se vyspí oba dva. Slyšeli jste třeba o matracích, které nabízí dvě různé zóny? Jedna tvrdší (obvykle pro pány) a druhá podstatně měkčí? A to je samozřejmě jen začátek…

Velká postel a kvalitní matrace, toť dva důležité atributy úspěchu

Když vybíráte manželskou postel, musíte mít na paměti hlavně její ideální rozměry. Jeden člověk musí mít pro sebe osmdesát centimetrů na šířku, a to je jen nejnižší hodnota pro naše pohodlí, lepší je spíše 90 nebo 100 cm. Skutečně komfortní spánek obou lidí, kteří se navzájem nebudou nijak rušit, vyžaduje šířku zhruba 180 centimetrů, délku pak ideálně dvoumetrovou. Samozřejmě je velikost možné i přizpůsobit, šířka i délka může mít i vyšší hodnotu, na trhu je možností opravdu dost.

Výběr materiálu rozhodně nepodceňujte. Dvoulůžko z masivního dřeva patří k tomu nejlepšímu, co si můžete zvolit. Masiv neuvolňuje do prostoru místnosti žádné škodliviny, je to totiž ryze přírodní materiál. Je proto ideální i pro alergiky, kterým zase nemusí dobře dělat jiné materiály. Totéž platí pro lidi trpící astmatem. Jednolité dřevo také nabídne nevídanou životnost, mohou na něm klidně jednou spát i vaše vnoučata.

Dvě oddělené matrace? To také není vůbec špatná volba

Oba partneři mají nesporně rozdílnou váhu, alespoň to tak ve většině případů je. Jeden z páru by pak mohl toho druhého během spánku vytlačovat. Proto je někdy lepší pořídit si matrace buď dvě nebo speciální matraci půlenou, kterou jsme již zmínili v úvodu. A samozřejmě, výběr ortopedické matrace je svět sám pro sebe, musíte mít jasno – a peníze tu nehrají zásadní roli, vyplatí se kvůli zdraví a pohodlí i nemálo připlatit…

Ideální manželské postele by měly být asi o třicet centimetrů delší než vy. Pokud nemáte dostatek prostoru v ložnici, určitě není od věci vyřešit tento problém patrovou postelí, ale ještě lepší bude postel rozkládací. Tu složíte ráno do jednolůžka a večer vysunete spodní vrstvu, abyste se pak pohodlně vyspali oba. Jednoduché, nekomplikované, s obrovskou úsporou prostoru. Co víc, snad závidět?

Každý z nás prospí třetinu života, kvalita použitého materiálu je klíčová

Rozkládací lůžko? To není zcela vyhovující pro páteř a platí to samozřejmě u jakéhokoliv typu postelí. Ergonomičnost je zde naprosto nadevše, stabilita a klidně i více vrstev v jedné matraci – takzvané kontinentální postele jsou běžně dostupné i u nás. Kromě masivu tak máte dobrou variantu, kterou vám udělá většina firem takzvaně na klíč – vyberte si priority, poskládejte si matraci podle svého nejlepšího gusta. Že to nejde? Ale samozřejmě, že ano, případně si můžete nechat poradit od odborníků.

V ložnici je to lepší bez televize a květin, alespoň tak radí asijské učení Feng-shui. Bez pohodlné matrace a dostatku prostoru pro oba se ale budete přít už po probuzení, což určitě pro stav manželský není nic ideálního. V malých bytech také není vůbec od věci i velký úložný prostor v manželských postelích, totiž – lůžkoviny nebo sezonní oblečení se musí také někam ukrýt, že? Platí to třeba i pro delší dobu nepoužívané sportovní náčiní. A především, nebojte se investic. Dát o pár tisíc více se může vyplatit, protože třetinu života pak prospíte doslova jako na obláčku!