Postele pro seniory

Bohužel jsme pro vás nenašli žádné produkty.

Starší lidé potřebují pohodlí, od lůžka očekávají dostatečnou oporu

Jaké je vlastně ideální lůžko pro penzisty? Mělo by splňovat především všechny nároky, které si žádá zdravé spaní. Vstávat z těchto postelí by mělo být snadné a pohodlné, k dispozici by měl být i dostatečný prostor. Obecně vzato, postele pro seniory jsou výše položené než jiné modely na trhu. Takže uléhání a vstávání bude skutečně hračkou i pro osoby s omezenější pohyblivostí.

Nízká postel je naprosto nežádoucí, hrozí tu nakonec i poranění

Z nízké postele se nevstává dobře ani čilým lidem v produktivním věku, jak to asi potom může být u seniorů? A když pomineme nepohodlí, riziko pádu se zvyšuje úměrně tomu, čím je postel níže položená. Bude proto lepší pořídit vašim prarodičům nebo rodičům postele pro seniory s úložným prostorem navíc, které zvednou těžiště o těch potřebných pár centimetrů. Totiž, zatímco běžná výška postele je asi 45 centimetrů, pro seniory by to mělo být nejméně 50, ale ještě lépe 55 centimetrů od podlahy.

Omezená hybnost kloubů si nevybírá, aby se senioři posadili nebo zvednuli, musí vyvinout velké úsilí. I proto je důležité jim plně přizpůsobit i lůžko, zvláště pokud žijí sami. Postele vhodné pro penzisty mohou dobře využít i lidé, kteří mají po těžkém úrazu a prodělávají dlouhodobou rekonvalescenci. Výrazně se tím usnadní život! Na přání je samozřejmě možné vyrobit jakoukoliv velikost, výška 55 cm nemusí být rozhodně konečná.

Tento typ postelí je tu pro všechny, kteří chtějí dodatečný úložný prostor

Mít postel až proklatě nízko u země nebo raději trochu výš s tím, že tu bude spoustu úložného prostoru, třeba na oblečení nebo lůžkoviny? Řešení je samozřejmě zcela ve vaší režii, postele určené primárně penzistům však samozřejmě lze vřele doporučit všem generacím. Pohodlí je plně zajištěno!