Postele s roštem

Kvalitní rošt rovná se ještě vyšší pohodlí, jaký si ale vlastně vybrat?

Klasické postele s roštem jsou prostě nestárnoucí, kupovat si je určitě budou jednou třeba i naše děti. K dispozici jsou ale laťkové, lamelové nebo polohovatelné rošty. Každý má samozřejmě své výhody a nevýhody, pojďme si celou situaci kolem nich trochu blíže osvětlit. Postel, která je často až hříšně drahá, se totiž vybírá jen jednou…

Pevné laťkové rošty jsou velmi pevné, ale nejsou vyhovující pro každou matraci

Velice pevné, bez suků a s mimořádnou nosností. Pevné laťkové rošty jsou ekonomickou variantou, ruku v ruce s tím ale jde jeden zdánlivě malý problém. Některé typy matrací (například ty z latexu) jsou pro tento typ roštu zcela neodpovídající. Lamelový rošt naproti tomu je ideální pro každý typ postele. Pružné lamely jsou poměrně ekonomickým nákupem, odvětrávání je zajištěno díky vhodné velikosti mezer – takže vlhkost nebude mít žádnou šanci. Pokud ale budete na lůžku většinu dne, tyhle postelové rošty jsou nevyhovujícím řešením.

Pokud patříte mezi seniory nebo se staráte o dlouhodobě nemocného příbuzného, jsou polohovatelné rošty jasným číslem jedna! Pohodlný a současně zdravý spánek, prevence onemocnění zad nebo cévní soustavy a třeba i velice snadné vstávání. Už jen to je pádný argument, proč takový rošt zvolit. Bohužel je tu také mínus, tedy vyšší cena a také nevhodnost použití pružinových matrací, které jsou v našich zeměpisných šířkách stále dost obvyklé.

Skutečně, je pravdou, že není rošt jako rošt, vybírejte proto pečlivě

Sami vidíte, že tři základní typy roštů se vlastně v mnohém odlišují. Polohovatelný rošt je ideální pro ty, kteří v posteli nejen spí, ale také v ní třeba odpočívají nebo snídají. Mohou se totiž podle potřeby nastavit, zvednete si zádovou část a budete se cítit jako v prostředí plném luxusu. S kvalitně vybraným postelovým roštem je prostě vše snadnější.