Postele s úložným prostorem

Kam uložit ten cvičící stroj, na kterém nikdo necvičí? Kam dát staré knihy, které nikdo nečte? Kam dát věci na lyžování, když nemáte garáž? Kam odklidit dokumenty, které potřebujete jednou za čas?

Na takové věci se hodí velká a prostorná komora, do které ale chodíte poměrně často, přičemž tyto věci často nepotřebujete. Proč by měly tedy zabírat tento odkládací prostor, který můžete využít pohodlněji pro věci, které potřebujete mít spíš po ruce?

V podstatě by se dalo říct, že téměř každá postel nabízí do jisté míry úložný prostor, neboť pod ni se toho hodně vejde. Jenomže takto uskladněné věci se dobře pod postel strkají, ale špatně vyndávají ven, nehledě na to, že to vypadá velmi nevzhledně. Je jedno, jestli máte pod postelí jednu věc nebo dvacet, vidět to bude stejně.

Pokud máte postel v samostatné ložnici, potom to nepředstavuje takový problém, jako v případě, že máte postel danou ve frekventované místnosti, ať už z nutnosti nebo jiných důvodů. Postel s úložným prostorem představuje snadné řešení problému – kam dát ty věci, které nechcete vyhodit, ale které nemáte kam uskladnit?

Postel výklopná

Asi nejčastěji bývá úložný prostor pod postelí přístupný tak, že matrace zvednete a odklopí. Faktem zůstává, že je to jednoduché, snadno dostupné a především taková postel není finančně náročná. V podstatě by se totiž dalo říct, že postele takový ukládací prostor nabízejí obyčejně. Není nutné něco zaměřovat, objednávat postel na míru nebo sahat příliš hluboko do peněženky, protože na skladě výrobců postelí jsou takové postele běžně. Obecně je ale nutné mít na takovou postel místo a hlavně si pohlídat, na kterou stranu se bude odklápět, aby se vám z ní věci vyndávaly pohodlně.

Pokud budete volit odklopnou manželskou postel, je nasnadě zamyslet se nad tím, jestli by nebylo lepší, aby každá polovina šla odklopit samostatně. Lézt totiž doprostřed odklopené postele pro věci není nic pohodlného a vlastně ani bezpečného. Jelikož by to ale znamenalo dvě samostatné matrace, může to pro někoho znamenat problém. V takovém případě je lepší volit jinak přístupný ukládací prostor pod postelí.

Postel se šuplíky či skříňkou

Ať už manželská nebo jednolůžková, postel může obsahovat i úložný prostor v podobě šuplíků nebo skříněk. Problém ovšem může nastat především s finanční stránkou takové věci a rovněž její dostupností. Takové postele obecně stojí víc peněz, i když výsledek stojí rozhodně zato. Kromě toho často nemusí vyhovovat její rozložení, tedy je potřeba ji objednávat na míru, což se jednak prodražuje, jednak prodlužuje časově.

Postel se šuplíky je ale velmi vzhledná, a pokud je úložný prostor dobře navržený, potom také obstojí v praktičnosti. Šuplíky klasicky mívají kolečka, aby šly pohodlně vysunout. Rovněž taková postel může disponovat úložným prostorem v podobě skříňky, která potom funguje jako obyčejná komoda. Do postele lze potom schovávat i věci denní potřeby, protože k nim máte snadný přístup. Třetí možností jsou potom poličky. Postel, pod kterou jsou poličky, vypadají velmi efektivně a jsou prakticky využité především jako knihovny.

Postele s atypickým úložným prostorem

Prostor pod postelí je samozřejmostí, se kterou se počítá. Nejen ten ale může být využit jako úložný prostor. Především pro malé ložnice může být řešením na míru udělaná postel s úložným prostorem v nohách nebo v pelesti. Obvykle se jedná o poličky nebo úzké šuplíky, do kterých lze ukládat drobnosti namísto třeba nočního stolku, který se třeba z důvodu mála místa nevejde. Tento ukládací prostor by se dal nazvat jako atypický, častěji se s ním setkáte u postelí, které jsou na objednávku.