Postele 100 x 200 cm

Hledáte vhodné jednolůžko? Volte nejen podle materiálu postele, důležité jsou i rozměry

Pro studenty, lidi žijící single nebo třeba jen ty, kteří nejsou zvyklí na postele typu letiště a chtějí si dopřát dostatek pohodlí nejen pro sebe, ale i partnera. U dvoulůžka je minimem 160 centimetrů na šířku, jednolůžko je naprosto vyhovující i s jedním metrem. Důležité je zhodnotit i výšku postele, ta by měla být zhruba o třicet centimetrů vyšší než vy. Pokud tedy máte vyšší postavu, je dost dobře možné, že na dvoumetrové posteli se moc dobře nevyspíte. Zkuste si třeba přímo na prodejně vyzkoušet, jak se v tom či onom modelu leží…

Důležitá je i nosnost nebo další technické údaje, výška čela nebo výška k bočnici

Pozornost věnujte samozřejmě všem dostupným číselným hodnotám. Postel 100 x 200 cm může mít mnoho podob, lišit se může například výška čela nebo výška k bočnici. Nosnost je obvykle udávána zhruba 120 kilogramů, což je pro drtivou většinu spáčů naprosto vyhovující. Úložný prostor rozhodně není od věci, podobnou postel si můžete vzít kromě menších bytů i na chatu, kde poslouží jen sezonně.

Stačí už pak jen kvalitní zdravotní matrace a budete usínat tak, jak jste si vždycky přáli. Postel si můžete nechat udělat přímo na míru, obvyklá doba dodání z obchodů je zhruba jeden měsíc. Máte proto dostatek času na přípravu bytu, mnoho dodavatelů nabídne i výnos do vyšších pater za určitý příplatek. A jaký si vlastně vybrat materiál? Možností je hned několik. Na prvním místě obliby je samozřejmě dřevo ve všech svých podobách, doslova od borovice po smrk. Další možností je dřevotříska, která je sice levným nákupem, ale dejte dobrý pozor, aby neobsahovala toxické lepidlo. To by mohlo za pár let poškodit zdraví. Kovové postele se hodí do moderních obydlí, jsou velmi pevné a nabídnou léta pohodlného spaní.