Postele 200 x 200 cm

Manželská postel je sama o sobě dost široká, dá se na ní pohodlně vyspat ve dvojici i v případě, že jste na sebe naštvaní a zrovna se moc netulíte. Na druhou stranu, pokud máte prostornou ložnici, proč nevyužít místa a neinstalovat do ní postel o rozměrech 200 centimetrů na 200 centimetrů. Symetričnost je velmi příjemná na pohled, snadno se aplikuje a rozměry se dobře pamatují, ovšem takto velké letiště v podobě postel 200 x 200 centimetrů může představovat i jistý problém.

Určitou komplikací je matrace, kterou v požadovaném rozměru není zase tak jednoduché sehnat. Otázkou zároveň je, jestli pro postel 200 x 200 centimetrů volit jednotnou matraci nebo dvě menší. Obojí má totiž své klady i zápory, které souvisí s finanční i praktickou stránkou věci. Postel o velikosti 200 centimetrů na 200 centimetrů je vhodná jak pro páry, na které jsou cílené především, ale také pro jednotlivce, kteří mají rádi prostor a pohodlí.

Nad čím přemýšlet před pořízením postele 200 x 200 centimetrů

Největší problém u takové postele je volba matrace. Máte totiž dvě možnosti a to pořízení dvou menších matrací nebo jedné velké. Dvě menší jsou vhodné pro páry nebo zkrátka dvě osoby, které hodlají postel sdílet. Jednotná matrace by se jednak mohla proležet uprostřed, dále každý máme své vlastní „způsoby“ proležení. Kromě toho se málokdy shodnou dva jedinci na tvrdosti, prodyšnosti a dalších aspektech jedné matrace.

Pro dvojici se tedy vyplatí spíše dvě menší matrace, které lze jednotlivě vyměnit, když je potřeba, i když se vystavujete problému s hrbolem uprostřed postele. Pro sehrané dvojice nebo jednotlivce jsou lepší matrace v kuse, které se ale mnohem hůře shánějí. Přemýšlet byste měli také nad přikrývkou a polštářem. Opět zde hraje roli fakt, jestli postel budete mít sami pro sebe nebo se o ni budete s někým dělit.

Pro jednotlivce je určitě lepší jedná velká peřina, pod kterou se můžete převalovat dle libosti, pro páry potom jednotlivé peřiny, protože francouzská přikrývka by mohla být na tak velké posteli předmětem sporů.