Postele 180 x 200 cm

Jaké jsou ideální rozměry manželského dvoulůžka? Každý musí mít pro sebe nejméně 80 cm

Postele 180 x 200 cm se dají označit za výbornou volbu nejen pro manželské páry. Totiž, splňují požadavky, které jsou na ně všeobecně kladeny. Každý z partnerů by totiž měl mít pro sebe necelý metr prostoru, devadesát centimetrů je pro jednotlivce výborné číslo. Zkuste si změřit své dvoulůžko a pak uvidíte, jestli je tu prostor pro zlepšení, až se třeba jednoho dne budete stěhovat do jiného bytu…

Dostatek prostoru v ložnici je prvořadý, využijte i možný úložný prostor

Malý byt je malý byt, s tím se asi opravdu nic nenadělá. Nafouknout nepůjde, rozšířit vybouráním zdí k sousedům asi také není zrovna legální cesta. Ale úložný prostor, který může skýtat obyčejné dvoulůžko, se využít určitě dá. Peřiny nebo sezonní oblečení se elegantně schová do prostoru, na němž budete každý večer uléhat. A nebojte se, dobrá postel bude „dýchat“ i tak.

Doporučit lze hlavně masivní postele, které nabídnou vše, co ukrývá lesní dřevo. Tedy tvrdost, kvalitu a dlouholetou výdrž. Žádné prohýbání, snadné sladění zbytku místnosti s postelí a krásnou vůni čerstvého dřeva. Pozor na povrchovou ochranu postele, důležité je, aby bylo využito přírodních materiálů. Jedině to je totiž bezpečné a kvalitní zároveň, pozor na výpary z chemických nátěrů, které mohou po pár letech poškodit zdraví!

Třetina života se prospí, takže investice do kvalitního lůžka se určitě vrátí

Nebojte se o návratnost investice. Postel, potažmo matrace, by měla být kvalitní natolik, jaké jsou vaše osobní finanční možnosti. Podhodnocení postele, nákup levného kousku a bolest za krkem, to je rovnice, které se můžete snadno vyhnout, stačí jen dobře vybírat a zbytečně nešetřit. Zdravý životní styl rozhodně není jen o tom, že budete tři hodiny týdně sportovat. Je především o tom, že budete asi šedesát hodin týdně kvalitně odpočívat v posteli. Nevhodná postel rovná se zablokovaná záda a ztuhlé šíjové svalstvo, ať už dříve nebo později. A bohužel, je pravdou, že podobné zdravotní trable se léčí jen hodně pomalu.

Kvalitní masiv ale vydrží všechno, taková postel se nikdy neprohne (a už teprve nepropadne). Dejte ale pozor na to, abyste nedostali do ložnice jen napodobeninu masivu, nakupujte u autorizovaných a kvalitních prodejců. Molitanové gauče jsou samozřejmě extrémem, který patří dávné minulosti, rozhodně nic podobného ve svém vlastním zájmu ani nezvažujte.

Matrace z takzvané líné pěny je nejnovějším módním výstřelkem, který přetrvá celá desetiletí. Dokonalé přizpůsobení se vaší páteři, žádná ranní ztuhlost nebo bolest. A investice, v průměru za jedno spaní, dokonce přímo úsměvná. Nezapomeňte samozřejmě na to, že životnost i té sebelepší matrace je asi deset let, poté ji z hygienických důvodů už raději nahraďte novějším modelem. Záda vám pak poděkují a zdraví patrně také!

Senioři ocení vyšší postel, ze které se jim bude opravdu dobře vstávat

Nejen starší lidé mají rádi maximální pohodlí, a to nejen během spánku. Senioři se totiž musí z postele často obtížně zvedat, takže vyšší postel bude určitě to pravé. A co takhle polohovací rošt? To už bude učiněné nebe! Nakonec, ačkoliv třeba ještě nejste tak docela v penzijním věku, zkuste popřemýšlet nad vyšším typem postele, která nabídne neodolatelný komfort. Postele 180 x 200 cm jsou ideální nejen pro páry, ale také pro ty, kteří rádi vyslyší vábení prostorného lůžka. Tvrdé dřevo jako je buk, jasan nebo ořech jsou sázkou na jistotu, pokud si nevíte tak docela rady, určitě přemýšlejte o těchto třech variantách. Investice se totiž z dlouhodobého hlediska určitě vyplatí!