Postele 80 x 200 cm

Postel pro jednoho, která vyhovuje nejen potřebám středoškoláků

Jednolůžko pro lidi vyšší postavy je velmi dostupné, stačí si jen na trhu vybrat, který model vám bude nejvíce vyhovovat. Postel 80 x 200 cm je ideální pro větší děti nebo studenty, ale můžou je samozřejmě využívat naprosto všichni, kteří žijí single – nebo si chtějí dopřát soukromí a pohodlí přímo na jedničku. Stačí pak už jen zvolit vhodnou matraci a rázem se budete cítit jako v ráji, a to doslova každý večer přes usnutím.

Jak si vlastně vybrat vhodnou postel? Je to trochu i věda

Postel by měla být tak velká, abyste se na ní cítili opravdu dobře. Ideální doporučení zní takto, vaše výška plus zhruba třicet centimetrů. Jednolůžko by mělo být široké zhruba jeden metr, to ale platí hlavně pro dospělé. Studenti nebo obecně náctiletí se určitě spokojí i se šířkou o něco menší. Nejoblíbenější na našem trhu jsou postele dřevěné, ale v nabídkách obchodů najdete pochopitelně i jiné modely.

Každopádně, materiál rámu ovlivní mnoho věcí, takže se vyplatí pečlivě vybírat. Dřevotříska působí vzdušně a je poměrně levná, bohužel tu ale mohou časem nastat problémy. Ty nejlevnější modely jsou totiž slepované lepidlem, které je pro náš organismus jedovaté. Nepoznáme to hned první den, ale třeba až po mnoha letech. I proto se vyplatí si přeci jen trochu připlatit, zdravý spánek přeci není samozřejmost.

Dřevo je jasné číslo jedna, vy o něm ještě nepřemýšlíte?

Postele a dřevo, to patří v evropských podmínkách na první místo žebříčku oblíbenosti už po dlouhé stovky let. Je pravda, že dřevěné postele jsou relativně drahé, ale za přírodní materiál oplývající skvělými kvalitami se rozhodně vyplatí obětovat vyšší částku. Dřevo totiž vydrží bez nadsázky celé věky a bude stále stejně pevné jako první den po koupi.