Postele 90 x 200 cm

Základní jednolůžková postel má přesně tyto rozměry – 90 centimetrů na šířku a 200 centimetrů na délku. Na takhle velké posteli se pohodlně vyspí dospělý člověk nebo ještě pohodlněji dítě či mládežník. Devadesát centimetrů na šířku totiž umožňuje kvalitní spánek, který potřebujete pro každodenní fungování a především zdraví.

Na postel 90 x 200 centimetrů je velmi snadné najít zbytek vybavení, jako je matrace, rošt, přikrývka nebo následně povlečení. Většina prodejců postelí totiž s těmito rozměry počítá a nabízí tak poměrně široký výběr všech komponent, které byste ke svému dobrému spánku mohli potřebovat.

Nad pořízením postele 90 x 200 centimetrů by měli uvažovat především jednotlivci, manželé, kteří se chtějí i po hádce vyspat pohodlněji než na gauči, dále děti či mladiství. Ovšem takové jednolůžko může nabídnout mnohem víc, než jenom dobré místo na vyspání, záleží na tom, jaké máte požadavky.

Další možnosti postelí 90 x 200

Asi největší výhodu, kterou vám taková postel může nabídnout, je úložný prostor. Postel sama o sobě s jednoduchou konstrukcí má prostor pod sebou, kam lze ukládat věci. Ovšem potom se špatně vyndávají a především to nevypadá moc vzhledně. Což může představovat problém především v případě, že máte garsoniéru nebo zkrátka postel ve více frekventované místnosti. Řešení takového nešvaru je ale nasnadě, stačí si pořídit postel o rozměrech 90 x 200 centimetrů s úložným prostorem, který nabízí elegantnější možnosti při ukládání věcí.

Nejzákladnější bývá zasunovací šuplík, do kterého se spousta věcí vejde, další možností je skříňka nebo otevřená polička, ve které jsou věci sice vidět, ale v případě správně zvolených aspektů, jako jsou třeba knížky, i to může působit velmi vzhledně. Jednolůžkové postele mohou být i vyvede patrově, to znamená, že nebudou zabírat prostor a pod nimi se dá pracovat či vytvořit menší společenský prostor. Takové řešení je praktické především v případě dětské pokoje.