postele 120 x 200 cm

Co je to domov? Je to místo, kde máme svoje věci? Kde bydlí naši blízcí? Kde máme rodinu? Ruku na srdce. Domov to je místo, kde je plná lednice a pohodlná postel, na kterou se těšíte po dovolené nebo čase stráveném například na služební cestě. To je to, co dělá domov. Je to pohodlí, je to pocit, že můžete být sami sebou a spát klidně do oběda.

Jenomže na to je potřeba základní pomůcka a to příjemná postel, která přesně odpovídá vašim parametrům tvrdosti a rozměrnosti. Postel pro jednoho obvykle mívá rozměry 80 x 200 centimetrů nebo 90 x 200 centimetrů. Proč byste se ale měli mačkat na takto malé posteli, když si sami pro sebe můžete dopřát luxus v podobě postele o velikosti 120 centimetrů na šířku a 200 centimetrů na délku? V případě nouze se na ni vyspí i dva jedinci, ovšem nikoliv moc pohodlně. Naopak jedinec, který bude na takové posteli ležet sám, se na ní vyspí naprosto bez problémů, ba spíš jako král.

Postel o velikosti 120 x 200 centimetrů je o něco širší než klasické jednolůžko, ale přitom nabízí několikanásobně větší pohodlí. A přitom vybírat můžete stále v poměrně širokého sortimentu, takže se nemusíte obávat, že by se vám nově zakoupená postel do ložnice nehodila. Ovšem nezapomínejte, že velkou roli hraje rovněž materiál, ze kterého je postel vyrobená, neboť ten neudává jenom styl postele, ale také její životnost a určuje rovněž její pozitiva a negativa.

Pro dva málo, pro jednoho akorát

Co je základem kvalitního spánku? Určitě velikost postele. Ačkoliv by někdo mohl říct, že nejdůležitějším pilíře dobrého spánku je matrace, malá matrace dokáže nadělat víc škody, než matrace horší kvality zato větších rozměrů. Při spánku potřebujeme prostor, abychom se mohli pohodlně přetáčet, vrtět a celkově tělo uvolnit. Nehledě na to, že někteří lidé mají spánek divočejší, než jiní a potřebují prostor, pro své snové boje.

Malá jednolůžková postel by vás ve vašem spánkovém pohybu mohla omezovat, což znamená, že tělo se během spánku dostatečně neuvolní a potom si ráno připadáte rozlámaní a unavení. Nejde tedy jenom o kvalitu matrace, ale také o velikosti postele, přičemž pro jednoho člověka je mnohem lepší postel o velikosti 120 x 200 centimetrů, než úzké jednolůžko o rozměrech 90 x 200 centimetrů.

Ačkoliv jednomu člověku přinese takto velká postel příjemný spánek, pro dva už může představovat noční můru. Dva jedinci se na takto úzké posteli rozhodně nevyspí dobře, pro pár už je zapotřebí volit postel alespoň o velikosti 140 x 200 centimetrů, což je naprosté minimum pro alespoň trochu kvalitní spánek ve dvou.

Rohová postel o rozměrech 120 x 200 centimetrů

Když víte, že chcete postel postavit do rohu, potom je lepší volit rovnou na to uzpůsobenou rohovou postel. Ta o 120 x 200 centimetrech nabídne hned několik praktických aspektů a k tomu pohodlnost, jakou jste ještě nepoznali. Obvykle je rohová postel stylizovaná jako čalouněná, která má k sobě připojenou jednu vyšší bočnici a samozřejmě čelo. Díky tomu vzniká jakoby roh postele, kterou tak můžete přesně napasovat do rohu. Bohužel ji lze aplikovat jenom na jednu zvolenou stěnu, jinak by se musela otočit a to by potom jednak neseděla do rohu, jednak by to nevypadalo dobře. To znamená, že před pořízením si definitivně rozmyslete, do kterého koutu ložnice svou postel vykážete. Její největší výhodou je to, že vám za ni nic nemůže spadnout.

Ať už přikrývky nebo třeba kapesník se mohou snadno do škvíry mezi klasickou postel a zdí propadnout, ale u rohové postele nic takového neriskujete. Kromě toho už se během noci nikdy neprobudíte potom, co se vaše ruka při neopatrném otočení dotkla studené stěny. Rohová postel je elegantním řešením pro jednotlivce, kteří mají rádi pohodlí a praktičnost v jednom. Kromě toho může taková postel skrývat ještě úložný prostor.